Mhrs e Devlet, turkiye gov.tr Mhrs Giriş Sayfası

 

Mhrs e Devlet, turkiye.gov.tr Hastane Randevu Sayfası. e-Devlet MHRS ile Merkezi Hekim Randevusu Alabilirsiniz. MHRS e Devlet 2018 . Mhrs e Devlet, turkiye.gov.tr Hastane Randevu Sayfası. Mhrs e Devlet randevum kontrol. Mhrs e-Devlet Randevu portalı, Mhrs e-Devlet şifresi alma, Mhrs e Devlet Giriş, Mhrs e Devlet randevu sorgulama, Mhrs e devlet üzerinden nasıl randevu alınır?

e-Devlet Mhrs Giriş İçin Tıklayınız

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerden e-Devlet’ten Mhrs Üniversite Hastaneleri Randevu,e-Devlet’ten Mhrs Eğitim ve Araştırma Hastanelerine, e-Devlet’ten Mhrs Devlet Hastanelerine,e-Devlet’ten Mhrs Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerine ve e-Devlet’ten Mhrs Aile Hekimliği randevularınızı alabilirsiniz.

 

e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS’nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Ana sayfada bulunan “Randevu Al” butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada “e-Devlet ile Giriş” seçilerek, kullanıcı bilgileri doldurulup, sisteme kolayca giriş sağlanacaktır. e-Devlet üzerinden mhrs.gov.tr’ye giriş yapan vatandaşlar; randevu oluşturma, iptal etme, geçmiş randevularını görüntüleme gibi bütün hizmetlere kolayca erişebilecektir

e-Devletten Giriş yapacağınız uygulama ile ilgili bilgiler:

Uygulama Adı: Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)
Uygulama Adresi: https://www.hastanerandevu.gov.tr
Hizmet Açıklaması
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık hizmetleri sunumunda verimi artırmak amacıyla 7/24 esasına göre Alo 182 hattından, mobil cihaz uygulamalarından, hastanelerden, aile hekimlerinden ve web üzerinden vatandaşların istedikleri hastane ve hekime diledikleri zamana muayene randevusu almalarını sağlamaktadır.
“Uygulamaya Git” bağlantısına tıkladığınızda, www.türkiye.gov.tr’yi terk ederek, profil bilgileriniz ile kullanıcı girişi yapmış olarak Sağlık Bakanlığı www.mhrs.gov.tr web sayfasına yönlendirileceksiniz. İlgili uygulama yeni bir pencere içinde açılacaktır.

 

Ana sayfada bulunan “Randevu Al” butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada “e-Devlet ile Giriş” seçilerek, kullanıcı bilgileri doldurulup, sisteme kolayca giriş sağlanacaktır. e-Devlet üzerinden mhrs.gov.tr’ye giriş yapan vatandaşlar; randevu oluşturma, iptal etme, geçmiş randevularını görüntüleme gibi bütün hizmetlere kolayca erişebilecektir

e-Devlet

e-Devlet Nedir?

e-Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bürokratik ve klasik devlet kavramının yerini almaya başlayan e-devlet anlayışı ile, her kurumun ve her bireyin bilgi ve iletişim teknolojileri ile devlet kurumlarına ve kurumlarca sunulan hizmetlere kolayca erişmesi hedeflenmektedir.


e-Devlet Kapısı Nedir?

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır.


e-Devlet Kapısı Nasıl Kullanılır?

Kişisel bilgilere erişim veya güvenlik gerektiren entegre elektronik hizmetlere erişim için şifre, e-imza veya mobil imza gibi kimlik doğrulama araçlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tek bir kimlik doğrulaması (şifre, e-imza, mobil imza vb.) ile pek çok entegre elektronik hizmetlere aynı adresten alabilirsiniz.

Ayrıca, e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak bazı elektronik hizmetler için (vergi, harç vs. gibi) ödeme yapılması gerektiğinde ödeme birimi hizmeti sayesinde bu ödeme işlemleri de güvenli bir ortamda e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilmektedir.

(Visited 982 times, 1 visits today)