×

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 14 Yıllık Özlemi Bitirdi

MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 14 Yıllık Özlemi Bitirdi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 14 Yıllık Özlemi Bitirdi

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi resmi internet adresindeki habere göre;

Manisa’da 14 yıldır çocuk özlemi çeken aile, MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum-Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yıldız Uyar’ın tedavisi sayesinde bebeklerine kavuştu. Doğal yöntemlerle bebek sahibi olamayan, daha önce denemeleri olan ve tedavisi olumsuz sonuçlanan çift, Tüp Bebek Merkezi’ndeki tedavilersonucunda 14 yıl sonra doğan erkek bebeklerini kucaklarına aldılar.

İlklerin Bebeği ve Annesi Oldu;
14 yıldır bebek hasreti olan çift, Kadın Hastalıkları ve Doğum -Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yıldız Uyar tarafından uygulanan tedavi ile ilk denemede başarılı bir şekilde hamile kaldı. Doç. Dr. Yıldız Uyar, “Tüp Bebek Merkezimizin Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri yardımlarıyla Nisan ayında yenilendikten sonraki ilk vakasıydı. Kendisi ilk tüp bebek yaptığımız hastamızdı ve ilk denemelerinde gebelik elde ettik. İlk doğumu da gerçekleştirdik. Dolayısıyla bebeğimiz ve annesi aslında ilklerin

bebeği ve annesi oldu”.
Tüp Bebek Merkezi Yenilendikten Sonraki İlk Tüp Bebek
Uyar Ayrıca, “Hastamıza daha önce defalarca bebek tedavileri uygulanmış ama başarılı olunamamış. Çiftimiz bize geldiğinde biz burada tüp bebek tedavisini uyguladık. Hemen ilk denemesinde de gebelik elde ettik. Gebelik sürecinde de periyodik kontrollerini hastanemizde yaptık ve sağlıklı bir şekilde doğumunu gerçekleştirdik. Bebek, ters geliş olduğu için sezeryan yöntemi ile dünyaya geldi. Hem annenin hemde bebeğin sağlığı iyi durumda ve başarılı bir operasyonla bebeğimiz 2 kilo 450 gram olarak doğdu. Biz yine de küvez ihtiyacı olabilir mi diyerek her türlü, tedbiri aldık. Neyse ki öyle bir ihtiyacımız olmadı.” diye konuştu.

Bebek Sahibi Olacaklarına İnanamadılar;
Çift, 14 yıllık evli olduklarını çocuklarını kucaklarına alıncaya kadar hiçbir umutlarının kalmadığını ancak bebeklerini kucaklarına aldıklarında mutluluklarını tarif edemediklerini ifade ettiler.

(Visited 123 times, 1 visits today)