×

Karabük Üniversitesi Hastanesinde Çocuklar Akülü Araba İle Ameliyata

Karabük Üniversitesi Hastanesinde Çocuklar Akülü Araba İle Ameliyata

Karabük Üniversitesi Hastanesinde Çocuklar Akülü Araba İle Ameliyata

Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi internet sitesinde verilen habere göre;

Hastanemizde çocuk hastalar, ameliyathaneye sedye veya tekerlekli sandalye yerine akülü oyuncak araba ile gidiyor.
Kendisi de bir çocuk doktoru olan Hastane Yöneticimiz Dr. Erkan Doğan, hastanede tedavi gören çocuk hastaların geçirecekleri operasyonlar için ameliyathaneye giderken yaşadıkları korku ve endişeyi azaltmak için akülü araba servisi uygulaması başlattı.

İlk etapta alınan 2 akülü oyuncak araba çocuk hastaların hizmetine sunuldu. Çocuklar, duvarlarında çizgi film kahramanlarının fotoğrafları bulunan çocuk servisinden ameliyathaneye sedye veya tekerlekli sandalye yerine oyuncak arabalarla götürülüyor.

Sünnet olmak için ameliyathaneye oyuncak araba ile giden 5 yaşındaki İrfan Emre Çorak, “Araba çok güzel, çok eğlenceli” dedi.
Aynı zamanda çocuk doktoru olan KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticimiz Yrd. Doç. Dr. Erkan Doğan, çocukların yaşadıkları ameliyat korkusu travmalarını engellemek ve psikolojik olarak rahatlamaları için uygulamayı başlattıklarını söyledi. Doğan, “Hastane kalitesini artırırken, bu tür farklı uygulamalarla çocukların, servisten ameliyathaneye gülerek mutlu bir şekilde gitmeleri bizi de sevindiriyor” dedi.

(Visited 80 times, 1 visits today)