İzmir Ödemişliler MHRS Randevuya Alışamadı

İzmir Ödemişliler MHRS Randevuya Alışamadı

İzmir Ödemiş’te  hastalar MHRS Randevu almayı öğrenemedi. Sağlık Bakanlığı tarafından başarıyla yürütülen Merkezi Hekim Randevu Sistem sıra beklemeden zamanında muayene olmayı kolaylaştıran MHRS randevu almayı önemsemeden Ödemiş Devlet Hastanesine şahsen başvurdukları bu nedenle hastanede aşırı bir yoğunluk yaşandığı basına yansıyan haberler arasında yer almaktadır.

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde, hastaneye başvuran her 4 kişiden 3’ünün randevu almaması nedeniyle gereğinden fazla yoğunluk oluşturması ve çoğu hastanın muayene olamadan geri dönmesi yetkilileri harekete geçirdi.

Gazete Habertürk’ten Mert Neşet Muslu’nun haberine göre; Ödemiş Devlet Hastanesi yönetimi, vatandaşları bu alışkanlıklarından vazgeçirmek için ilginç bir yönteme başvurdu. Pazardan yer kiralayan hastane yönetimi, vatandaşa nasıl randevu alacağını anlattı ve Merkezi Randevu Sistemi (MHRS) hakkında bilgi verdi. Hastane Başhekimi Dr. Ömer Koçak, “Halkımızda, randevu sistemiyle ilgili bilgi eksikliği var. Biz de vatandaşa ulaşmak için pazardan yer kiraladık ve burada stant açtık. Hastane olarak pazara çıktık. Vatandaşlarımıza en iyi hizmeti randevulu sistemle verebileceğimizi ifade ettik” dedi.

(Visited 82 times, 1 visits today)