×

İnternetten Online Mhrs Randevu Alınabilir

İnternetten Online Mhrs Randevu Alınabilir

İnternetten Online Mhrs Randevu Alınabilir. İnternet Üzerinden Mhrs Randevu Almak neden önemli. mhrs Online internet  randevu, mhrs internet randevu adresi www.mhrs.gov.tr  veya www.turkiye.gov.tr olarak giriş yapabilirsiniz. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ile randevu almak zamanınızın büyük bir bölümünü hastanede geçirmenizin önüne geçerken Covid 19 korona salgını nedeniyle hastaneden enfeksiyon riski almanızı da  engeller.

MHRS”nin temel hedefi hastanelerde muayene öncesi bekleme süresini ortadan kaldırıp, hastane ve poliklinik önlerindeki kalabalıkları azaltarak herkes için daha sakin ve huzurlu bir ortam sağlanmasıdır. Amaç vatandaşların kendi zamanlarını doğru yönetmeleridir.

Hastanelerde kaynak kullanım ve dağıtımının ölçülmesi suretiyle sağlık hizmetlerinde verim ve kalitesinin artırılmasıyla MHRS verileri sayesinde sağlık politikalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktır. Hastanelerdeki hekim iş gücünün etkin kullanımını sağlamaktır.

Tarihçe T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıkta Dönüşüm kapsamında 2010 yılında Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) hayata geçirildi. Yine aynı yıl randevu kanallarından ilki olan ALO182 çağrı merkezi Erzurum ve Kayseri de faaliyete başladı.

2011 yılında, MHRS Web Portal da hizmete dahil edilerek internetten randevu alma süreci de başladı.

2012 yılında, MHRS İstanbul ilinin de dahil edilmesiyle birlikte tüm Türkiye kapsamında hizmet vermeye başladı.

2013 yılında, sağlık bilişim teknolojileriyle donatılan MHRS, mobil uygulamasıyla da hizmet verme ağını genişletti.

Aynı yıl, Aile Sağlığı Merkezleri de MHRS kapsamına eklendi. 2014 yılında, kamu hizmeti olan e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi ile MHRS entegrasyonu sağlandı. 2015 yılından itibaren online randevu alan veya iptal eden vatandaşlarımıza randevu durum bilgileri e-posta ile hatırlatılmaya başlandı.

Aynı yıl; yüksek riskli gebeler, 65 yaş üstü hastalar ve engelli vatandaşların randevu alırken öncelik kazanması sağlandı. 2015 yılında, SMS ve sesli yanıt sistemi ile randevu hatırlatma pilot uygulamasına başlandı. 2016 yılında, e-Devlet uygulaması üzerinden de MHRS”ye erişim sağlandı.

2016 yılında, Ankara Mevki Asker Hastanesi ile Ankara Etimesgut Asker Hastanesinde başlatılan pilot uygulama sonrasında, tüm askeri hastanelerin sivilleşmesiyle birlikte hastanelerin tamamı MHRS”ye dahil edilerek Türkiye genelinde hizmete sunuldu.

2016 yılında, MHRS”de kişisel verilerin korunmasını sağlamak ve sisteme erişimi kolaylaştırmak için PIN kodu uygulaması devreye alındı. e-Devlet kullanıcısı ile sisteme giriş yapıp PIN kodu oluşturan vatandaşlarımızın MHRS işlemleri PIN koduna bağlı olarak yapılmaya başlandı.

(Visited 191 times, 1 visits today)