Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi MHRS Yardım Masası Kurdu

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi MHRS Yardım Masası Kurdu. Hastaların Merkezi Hekim randevu sisteminden randevu almalarını özendirmek, MHRS’den randevu almayı bilmeyen hastalara randevu alma yolları hakkında bilgilendirmek ve MHRS’den randevu alamayan hastalara Mhrs online internet randevusu veya Alo 182 MHRS Çağrı merkezinden randevu almak amacıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi Yardım masası kuruldu.

Elazığ’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde kurulan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) masası ile hastaların beklemeden randevu alabileceği bildirildi.
Sağlık Bakanlığının ‘Sağlıkta Dönüşüm Projesi’ kapsamında Eğitim ve Araştırma Hastanesine MHRS masası kuruldu.
Hastaların verimli ve kaliteli bir ortamda sağlık hizmeti almaları için sağlıkta dönüşüm projesi uygulamasının başlatıldığını belirten Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat,”Sağlıkta dönüşüm projesinde oldukça başarılı olundu. Bu program kapsamındaki önemli çalışmalardan biride MHRS’dir. MHRS’nin amacı hastalarımızın poliklinik kapılarında uzun süre beklemelerini önlemek, diledikleri hekime diledikleri zamanda muayene olmalarını sağlamaktır” dedi.
Vatandaşların randevu konusunda birçok alternatifi bulunduğunu aktaran Polat, “Bunlardan birincisi 182 MHRS çağrı merkezini arayarak,ikincisi hastanemiz wep sayfasını ziyaret ederek online randevu butonunu kullanarak üçüncüsü MHRS mobil uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cep telefonlarına indirerek randevu alabilirler. Bizde Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak bu bağlamda merkez ve Harput kampüsümüzde birer adet MHRS masası kurduk. Dileyen hastalarımız buraya kimlik numaraları ile müracaat ederek randevularını alabilirler” diye kaydetti.

(Visited 103 times, 1 visits today)