×

Elazığ EAH Bazı Branşlarda MHRS Randevu Zorunlu Oldu

Elazığ EAH Bazı Branşlarda MHRS Randevu Zorunlu Oldu

Elazığ EAH Bazı Branşlarda MHRS Randevu Zorunlu Oldu

Elazığ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin haberine göre;

Genel Sekreterliğimize bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vatandaşlarımıza daha iyi poliklinik ve muayene hizmeti vermek için Göğüs Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kalp ve Damar Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Plastik Cerrahisi branşlarına randevu alma zorunluluğu getirildi.

Konu hakkında bilgi veren Sağlık Bilimleri Üniversitesi Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklama da;  “Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı’nın talimatları doğrultusunda hastanemizde Göğüs Cerrahisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kalp ve Damar Cerrahisi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Plastik Cerrahisi polikliniklerinde zorunlu olarak randevu sistemine geçilmiştir. Hastalarımızın bu konuda herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için muayeneden en az bir gün önce 182 No’ lu Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)  hattı üzerinden mutlaka randevu alarak hastanemize gelmeleri gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile özellikle sabah saatlerinde yaşanan yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin gün içine dengeli dağıtılmasının hedeflendiğine dikkat çeken Doç. Dr. POLAT açıklamasında “ Yeni uygulama ile vatandaşlarımızın poliklinik önlerinde sıra bekleyerek zaman harcamadan, kendilerinin belirlediği zaman diliminde kolaylıkla sağlık hizmeti alabilecekleri hedeflenmiştir. Uyum süreci içerisinde hastalarımızın mağdur edilmemesi için hastanemiz yönetimi olarak her türlü gayret gösterilecektir. Vatandaşlarımızdan da konu hakkında aynı şekilde gerekli duyarlılığı beklemekteyiz” dedi.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Ramazan ayı ve takip eden Ramazan bayramı tatilinde hastalarımızın hizmete sunulan dahiliye Polikliniği hakkında da bilgi veren Doç. Dr. POLAT “ Ramazan ayı münasebeti ile hastanemiz merkez binada bulunan Acil Servis içerisinde akşam 20.3o ila 24.oo saatleri arasında ilave hizmet olarak düzenlediğimiz Dahiliye Polikliniği ve Harput Kampüsümüzde akşam mesai sonrası saat 22:00 a kadar  Kadın Doğum – Çocuk Poliklinikleri ayrıca yine aynı kampüste akşam saat 20:30 – 24:00 saatleri arası K.B.B Polikliniği,  vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Polikliniğimiz Ramazan Bayramı tatilini kapsayacak şekilde açık olacaktır.” dedi.

 

(Visited 85 times, 1 visits today)