Covid Test Sonucu Kaç Saatte Çıkar?

Covid Test Sonucu Kaç Saatte Çıkar?

Yaz aylarının gelmesiyle özellikle yurtdışına yapılacak olan seyahatlerde covid-19 aşısı yapıldı mı veya covid-19 testi yaptırıldı mı soruları en çok karşılaşılan sorular oldu.

Koronavirüs testi yaptıran vatandaşlar tekrardan hastaneye veya sağlık kuruluşuna gitmeden sağlık bakanlığı tarafından önceki yıllarda hizmete açtığı e-nabız uygulamasından öğrenebilmektedirler.

Covid-19 Tahlil Sonucu İçin Tıklayınız

Ağızdan veya burundan sürüntü alınma yoluyla uygulanan korona testi sonucunu öğrenmek için yukarıda yer alan linki tıkladıktan sonra T.C numarası ve test yaptırdığınız sağlık kuruluşu tarafından verilen barkod numarası girilerek sorgulama yapılmaktadır.

Korona testi yaptıran vatandaşların covid test sonuçları 1-2 Gün içinde açıklanmaktadır. Yaptırılan testlerin sonuçları otomatik olarak e-nabız sistemine kaydedilmektedir. Yaptırdığınız test sonucuna ulaşmak için https://www.enabiz.gov.tr/   adresine TC numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra covid-19 test sonuçlarını tıkladığınızda T.C Numarası veya yabancı uyruklu vatandaşlar için pasaport numarası ve test yaptırdığınız barkod numarasını girerek koronavirüs test sonucuna ulaşılabilmektedir.

 

Covid-19 Tahlil Sonucu Doğrulama

(Visited 165 times, 1 visits today)