Covid-19 Test Sonucu Öğrenme

Covid-19 Test Sonucu Öğrenme

Yaşadığınız sıkıntı ve belirtilerden dolayı koronadan şüphelendiniz ve covid-19 testi yaptırdınız. Sonrasında ise covid-19 test sonucunu öğrenmek için ne yapmanız gerekir, covid-19 test sonucunu nasıl öğrenirsiniz, covid-19 test sonucu nereden öğrenilir….

iki şekilde öğrenebilirsiniz;

1- E-Nabız Sistemi İle: e-nabız şifreniz ile veya Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırıp telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak e-nabız sistemine giriş
yapabilirsiniz.
Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk sayfada “e-Nabız Sistemi Kullanım Koşulları” bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi Kullanım Koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

Yaptırmış olduğunuz tüm tahliller ve sonuçlarını tarih ve açıklama bazında referans değerleri ile birlikte listeleyebilir, istediğiniz tahlilin üzerine tıklayarak detaylarına ulaşabilirsiniz. Tarih aralığına ve işlem adına göre filtreleme yapabilirsiniz.

Tahlil sonuçlarınız referans değeri aralıklarının dışındaysa bu farklılık renklendirmeyle size gösterilmektedir. PDF butonu ile bütün tahlil sonuçlarınızı bilgisayarınıza pdf olarak kaydedebilir sadece istediğiniz tahlil sonucunuzu seçip veya belirli tarih aralığındaki tahlillerinizi seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2- E-Devlet Sistemi İle: e-Devlet kapısı üzerinden e-Devlet şifresi, e-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. e-Devlet girişini yaptıktan sonra e-nabız şeklinde arama yapıp tıkladığınız da sisteme yönlendirilirsiniz. İstediğiniz tahlil sonucunuzu seçip veya belirli tarih aralığındaki tahlillerinizi seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Covid-19 Test Sonucu Öğrenmek İçin Tıklayınız

Eğer bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz yoksa Covid-19 Test Sonucu aile hekiminizden öğrenebilirsiniz.

(Visited 235 times, 1 visits today)