×

Çorum Hitit Üniversitesi Manevi Destek Birimi Hizmette

Çorum Hitit Üniversitesi Manevi Destek Birimi Hizmette

Çorum Hitit Üniversitesi Manevi Destek Birimi Hizmette

Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi sitesinde yapılan duru ile;

Herhangi bir inanç farkı gözetmeksizin her türlü inancın sahibine, tıbbi desteğin yanında manevi desteğinde verilmesi en doğal insan hakkıdır.

Bu çerçevede Hastanemiz “Manevi Destek Birimi“nde  hasta ve hasta yakınlarına dini motifleri içeren sabır, tefekkür, dua pratiği kader anlayışı ve inancı gibi temaların yer aldığı bilgilerle manevi olarak yardım sağlanmaktadır. Hasta, hasta yakınları ve hastane personelimize(isteğe bağlı olarak) acılı, sıkıntılı, üzüntülü, korkulu zamanlarında yalnızlık anlarında ve ümitsizlik hallerinde, kriz durumlarında, ani değişmelerle maruz kaldıkları yeni duruma uyum sağlama, baş edebilme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak, varsa soru ve sorunlarına manevi/dini danışmanlık, hayatlarına yeni, bir anlam verebilmede eşlik etmek, moral ve motivasyon sağlayarak belirli  aralıklarla ve belirli bir sistem dahilinde rehberlik hizmeti sunmak en önemli hedeflerimizden biridir.

Bu amaçla kurulan Manevi Destek Birimimizle hastalarımızın tedavilerinin daha başarılı olacağı ve hastalarımızın normal yaşamlarına daha hızlı döneceğini ümit etmekteyiz.

(Visited 89 times, 1 visits today)