Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Hizmete Başladı

Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Hizmete Başladı

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün resmi web adresinde yer verilen haberde;

Sağlık Bakanımız Dr. Sayın Ahmet Demircan’ın Teşrifleriyle, 52 Ünitli Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Açılışı Düzenlendi.

Bakan Demircan, törendeki konuşmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını ileterek başladı.

Eskiden sağlığın finansmanının, hastanelerin durumunun ayrı ayrı sıkıntılı olduğunu ifade eden Demircan, “Bütün bunlar unutuldu. 2002’den önceki durumlar unutuldu. Türkiye bunları çözdü. Büyük adımlar atıldı. 16 yıl içinde bu çözümleri üreten Başbakanlarımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

2002’de 160 bin hasta yatağının olduğunu, şimdi ise 230 bin civarında hasta yatağı bulunduğunu ifade eden Bakan Demircan, eski hastanelerin yerine yeni hastanelerin yapıldığını belirterek, nitelikli yatak sayısının da artırıldığını söyledi.

Sağlıktaki alt yapının tamamen yenileneceğini dile getiren Demircan, Türkiye’nin sağlıkta dünyaya örnek olduğunu belirtti.

Yürütme ve yasama güçlü olursa, uyum içinde olursa, istikrar yakalanırsa, Türkiye’nin çok daha iyi yerlere geleceğini ifade eden Demircan, Türkiye’nin artık zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını kaydetti.

Bakan Demircan hizmete sokulan sağlık tesisinin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Dr. Mehmet Muş da yaptığı konuşmada, açılışı yapılan sağlık tesisleri ile bu yörenin sağlık sorununun kalmayacağını dile getirdi.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, “Sağlıkta dönüşüm ile diş tedavileri artık çok daha iyi yapılabilir hale geldi. İstanbul’da biz bu diş merkezlerimizi artırmaya çalışıyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 54 üniti ile bölgede ki ihtiyacı karşılayacak kapasitede. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Sağlıkta dönüşüme devam edeceğiz. Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Büyükçekmece halkına hayırlı olsun.” dedi.

Büyükçekmece Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi İletişim 

Adres : Dizdariye Mah. Gölboyu Cad. No:11 Büyükçekmece / İSTANBUL
Tel : 0212 883 0803

(Visited 118 times, 1 visits today)