Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü Kolay Nefes Projesi Yaptı

Burdur Halka Sağlığı Müdürlüğü, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Türk Toraks Derneği işbirliği ile Burdur’da Kolay Nefes Projesi hayata geçirildi.
Kolay Nefes Projesi
Proje: Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şubesi tarafından yürütülmektedir.

Günümüzde sıkılıkla görülen astım ve KOAH hastalığı tedavisindeki amaçlardan biri semptomları azaltmak ve yaşam kalitesini yükseltmektir. Astım ve KOAH hastalarına son yıllarda klasik ilaç tedavilerine ek olarak, doğru nefes teknikleri ile uygulanan akciğer rehabilitasyonu ve nefes egzersizleri tedavide önemli avantajlar sağlıyor. Doğru nefes alıp vermek özellikle hastaların yaşam kalitesini yükseltiyor.

Bu bağlamda;Türk Toraks Derneği, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin katkılarıyla  başlatılan “Kolay Nefes  Projesi”  kapsamında;  Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Sağlıklı Yaşam Merkezinde İl Toraks Derneği Temsilcisi Uzm.Dr.Sabri Serhan OLCAY,fizyoterapist Canan KART,hemşire Havva TURAN ve   Sağlıklı Yaşam Merkezi hemşirelerimizin  katkılarıyla katılımcılarımız ilk eğitimini    tamamladı. Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verildi.

(Visited 113 times, 1 visits today)