Bayramda MHRS randevusu Alınır mı?

Bayramda MHRS randevusu Alınır mı? 

Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim randevu Sistemini kullanarak hastane randevusu alacak olan vatandaşlar. Bayram tatillerinde de MHRS online internet randevusu alabilirler.

MHRS Alo 182 Nolu telefonu arayarak ‘da randevularını alabilirler ancak randevularını bayramdan sonraki mesai günleri için alabilirler. Bayramda hastane poliklinikleri kapalı olduğu için muayene olamazlar.

Ancak ileri tarihli olarak tatil günleri dışında her gün mesai saatinde hastane randevu alabilirler.

Yurtdışı Sigortalı Mhrs’den Randevu Alabilir mi?
Yurtdışında çalışan Türkler veya yurtdışından emekli Türk vatandaşları Mhrs Merkezi hekim Randevu Sisteminden yaralanabilir mi?
Yurtdışı sigortaları ile SGK arasında anlaşma yapılan ve Türkiye’de tedavi hakkı bulunan sigortalılar Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS’ye yeni Üye Kaydı yapıp mhrs’den faydalanabilirler.

Örneğin Türkiye Almanya sosyal güvenlik sözleşmesi kapsamındaki kişiler için 01 Nisan 2014 tarihinden itibaren MEDULA sistemi üzerinden provizyon alınmaya başlanmıştır. Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucuları, Türkiye Almanya sosyal güvenlik sözleşmesi kapsamındaki kişilerin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için, SGK bilgi işlem sistemi (MEDULA-Hastane, MEDULA-Optik, MEDULA-Eczane provizyon sistemi) üzerinden 10 haneli YUPASS (Yurtdışı Provizyon Aktivasyon ve Sağlık Sistemi) numarası kullanılarak hasta takip numarası/provizyon almaktadır.
Bu kapsamda olan sigortalılar MHRS yeni üye kaydı yapıp mhrs üzerinden muayene sıra numarası alabilir.

MHRS Sayesinde İstediğiniz Saate Hastane Randevunuzu Alabilirsiniz!

MHRS sistemi sayesinde hastane randevu işleminizi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Bu işlemleri hangi sıra ile yapmanız gerektiğini haberimizde ayrıntılı olarak anlattık.

MHRS Sayesinde İstediğiniz Saate Hastane Randevunuzu Alabilirsiniz!

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi henüz yeni oluşturulmuş, vatandaşlara dijital ortam aracılığı ile hizmet sunmayı amaçlayan bir uygulama niteliğindedir. MHRS uygulamasının hedefi, vatandaşlara Hastaneye kadar gitmelerine gerek kalmadan, bulundukları konumdan randevu işlemlerini yapma olanağı sağlamaktır. MHRS uygulaması sayesinde, istediğiniz hastaneden, istediğiniz doktordan, istediğiniz saatte randevu alabilirsiniz. Üstelik bu uygulamanın sağladığı kolaylıktan dolayı, şehir dışından, köy veya kasabadan hastaneye gitmesi gereken vatandaşlar da, yol sorunundan kurtulmuş olurlar. Diğer yandan, bazı ağır hastalar, yaşılar, çocuk ve bebekler için hastaneye gitmek her zaman kolay olmayabilir. Bu uygulama bu şartlar altındaki vatandaşlar için de ayrı bir öneme sahiptir.

MHRS HASTANE RANDEVU

MHRS’yi kullanarak randevu almak için;

• Yazımızda bulunan bağlantı adresine giriş yaparak işleminizi başlatabilirsiniz.

• Giriş yapmanızın ardından açılan ekranın sağ tarafında ‘Randevu Al ’seçeneği bulunmaktadır. Bu bölüme tıklayınız.

• ‘Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ başlığı altında açılan platformda ‘VatandaşGirişEkranı’ bulunmaktadır.

• Bu ekrana, T.C kimlik numaranızı, şifrenizi ve güvenlik kodunuzu yazınız ve ‘Giriş’ seçeneğine tıklayınız.

• Eğer MHRS’yi ilk defa kullanıyorsanız, bu ekranın sol alt tarafında bulunan ‘Yeni Üye’ seçeneğine tıklayınız ve üye olunuz.

• Giriş yaptıktan sonra, il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve doktor bilgileri seçimini yapınız ve devamında ‘Randevu Ara’ seçeneğine tıklayınız.

• Bu işlemin sonucunda, hangi hastanenin, hangi doktorun, hangi saatin uygun olduğu belirlenmiş olur. Buradan size uygun olan seçenekleri işaretleyiniz ve ‘Randevuyu Kaydet’ seçeneğine tıklayınız.

Bu şekilde hastane randevu işleminizi tamamladıktan sonra, ‘Çıkış’ seçeneğine tıklayınız ve güvenli çıkış yapınız. Böylece bazı sisteme girmiş olduğunuz bazı özel bilgilerinizi koruma altına almış olursunuz.

Böylece internet ağının bulunduğu herhangi bir konumdan, hastane randevunuzu size uygun şartlara göre almış olursunuz.

(Visited 1.204 times, 1 visits today)