×

Antalya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Açıldı

Antalya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Açıldı

Antalya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası Açıldı

 

Hastanemiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası 25 Mart 2017 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştirilen açılış töreni ile hizmete girmiştir. İlimizin ve bölgemizin en büyük hastanesi olan SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz açılış töreni görsellerini sizlerle paylaşmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Doç. Dr. Halil Yalçın YÜKSEL
Yönetici/Başhekim

 

 

ANTALYA Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binası hizmete girdi
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakanlığı’nın yürüttüğü ‘Sağlıkta Dönüşüm’ projesi kapsamında kent merkezinin yanı sıra ilçelerde birçok sağlık yatırımı yapıldı, yapılan yeni hastane, ek hizmet binası, yenilenen fiziksel mekânlar, son teknoloji yeni tıbbi cihazlar sayesinde hastaların bulundukları yerlerde tedavi imkanı bulduğunu ifade etti.
Bu yatırımlar kapsamında inşası tamamlanan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binası  “Bina 71 bin 235 metrekare arsa alanı üzerinde 66 bin metrekare kapalı alana sahip.326 klinik yatağı, 82 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyathane, 14 doğum odası, 80 poliklinik odası, 3’üncü seviye acil servis 40 müşahede yatağı, laboratuvar, görüntüleme ve sterilizasyon hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarına hizmet verilecek” dedi.
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Aşır Aksu ve AMATEM dahil yatak sayısının 904 olduğu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binasının da hizmete girmesiyle artı 407 yeni yatak daha kazanıldığını, toplam bin 311 yatak sayısına ulaşıldı.

(Visited 221 times, 1 visits today)