Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Kampanyası Düzenledi

Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü Organ Bağışı Kampanyası Düzenledi. Ankara’nın Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Şubesi tarafından organ bağışı kampanyası düzenlendi.

Her Bağış Yeni Bir Hayat

 

Organ bağışı etkinlikleri çerçevesinde Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 22 Mayıs 2017 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yerleşkesinde, 24-25 Mayıs 2017 tarihlerinde ise İbni Sina Hastanesi bahçesinde mobil sağlık aracı ile stant açılmıştır.

Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü Kamu Sağlığı Şubesi tarafından gerçekleştirilen organ ve doku bağışı etkinliklerine hastanelerin çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sabah saatlerinde başlayan organ ve doku bağışı bilgilendirme ve bağış alma işlemleri akşam saatlerine kadar devam etti. Organ ve doku bağışı konusunda başvuranlara bilgi verildi, broşür dağıtıldı, organlarını bağışlayanlara rozet takıldı. Etkinliklerde 120 gönüllünün organ bağışı başvuru işlemleri gerçekleştirildi. Başvuruda bulunanlardan sık sık “Ne zamandır düşünüyordum fakat bağışı nereye yapacağımı bilmiyordum” geri bildirimleri alındı. İsteyip nereye başvuracağını bilemeyen ya da zaman bulamayanlar için gezici hizmet sunmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Organ bağışı konusunda bizlerden desteklerini esirgemeyen hastane yönetimlerine ve tüm halkımıza teşekkür ederiz.

(Visited 85 times, 1 visits today)