×

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi Genel Bilgiler

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi Genel Bilgiler

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları Hastanesi Genel Bilgiler

Nasıl Muayene Olurum?

-Merkezi Hastane Randevu Sistemini arayarak (182) istediğiniz bölüm ve saate randevunuzu ayarlayabilirsiniz.
-Her bir poliklinik önünde bulunan hasta kayıt bölümüne, sadece T.C kimliğiniz ile başvurmanız yeterlidir. Bu bölümden almış olduğunuz kayıt fişi ile ilgili poliklinik kapısındaki monitörden sıra numaranızı takip ederek muayenenizi en kısa sürede olabilirsiniz. Sağlık güvencesi olmayan hastalar ücretli muayene olabilir.

Nasıl Randevu Alınır?

MHRS Randevu alma ana kanalları şu şekildedir:
ALO 182 çağrı merkezi, MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr), MHRS mobil uygulaması MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.
Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.
 • Hasta Ziyaretinde Dikkat Edilecek Hususlar1.Hasta kendisine veya başkasına zarar verme durumlarında, enfeksiyon, bulaşıcı hastalık vb. durumlarda, hastanın doktoru tarafından hasta tabelasına yazılarak geçici süre ile ziyaret kısıtlaması uygulanabilir ve bu durum başvuran hasta ziyaretçilerine bildirilir.

  2. Hastanın kendi doktoru; hastanın genel durumuna göre hangi yakınları tarafından ziyaret edileceğine karar verir. Kimlik kontrolleri sonucunda hastanın vasisi,1.derecede yakını ve kimlik kontrollerinde soyadı eşleşmeleri tutan ziyaretçiler ziyaret alanına alınırlar.

  3.Hastanemiz yataklı birimlerinde refakatçi kabul edilmemektedir.

  4.Her serviste hastaların ziyaretçileri ile görüşebilecekleri servis bahçesinde ziyaret için ayrılmış bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler gerekli durumlarda birden fazla servislerce ortak alan olarak kullanılmaktadır.

  5.Hastanemiz ile ilgili dilek, öneri ve görüşlerinizi servis girişinde bulunan dilek ve öneri kutularına yapabilirsiniz.

   

  Hasta Ziyaret Saatleri: Hasta ziyaret saatleri ve günleri servislerin özel durumlarına göre değişmektedir.

  1. Psikiyatri servisleri haftanın her günü 13.15 – 15.00 saatleri arasında yapılmaktadır

  2. AMATEM 1 ve AMATEM 2 servislerinde Çarşamba günleri saat 13.15–14.30 saatleri arasında yapılmaktadır

  3. AMATEM 3 ve AMATEM 4 servislerinde Cuma günleri saat 13.15–14.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

  4. Tutuklu Hükümlü Servisinde ziyaret hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

  5. Muhafaza servisi hafta içi her gün saat 13.15 – 15.00 arası ziyaret yapılmaktadır.

   

  Ziyaret Alanına Ziyaretçilerin Alınması

  1. Hastanemizde yatarak tedavi gören hastalarımızın ziyaretçileri hastane girişinde, güvenlik çalışanlarınca kontrolleri yapılır.

  2. Ziyarete gelen hastaların yakınları servis ziyaret bahçesinde güvenlik görevlisi tarafından karşılanır.

  3.Hasta yakınları yanlarında hastaların kendilerine veya başkasına zarar verebilecek, kesici-delici, yakıcı, fotoğraf makinesi, kamera, uyarıcı madde, ilaç vb. eşyalar getirmemelidir. Getirilen eşyalar hastane girişinde ve ziyaret alanları girişlerinde kontrol edilerek ziyaret alanına alınmazlar.

  4.Ziyaretçilerin kimlikleri kontrol edilir ve ziyaretçi kayıt formuna kayıt edilir. Hastayı ziyarete gelen ziyaretçi sayısının birden fazla olması durumunda hastanın vasisi,1.derecede yakını ve kimlik kontrollerinde soyadı eşleşmeleri tutan ziyaretçilerden bir kişinin kimliği alınır ve yerine ziyaretçi kartını, içindeki bilgileri doldurarak verir.

  5.Ziyaretçiler servislere yönlendirilir. Ziyaretçiler servis çalışanlarına ziyaretçi kartını teslim eder ve hastalarını teslim alır.

  6.Ziyaret saati bittikten sonra hastalarının günlük kullanımı için gerekli kıyafetler servis personeli tarafından uygunluğu kontrol edilir ve hastaların üst aranması yapılarak servise alınırlar.

  7.Ziyaret saati bitiminde ziyaretçiler hastalarını servise teslim ederek ziyaretçi kartını alır. Ziyaretçiler ziyaretçi kartını güvenlik çalışanına teslim ederek kimliğini teslim alır.

  Ziyaretçilerin uyması gereken kurallar.

  1.Ziyaretçiler, ziyaret saatlerine uymak konusunda özen göstermelidir. Ziyaret saatleri dışında hasta ziyareti yapılamaz.

  2. Hasta yakınları yanlarında hastaların kendilerine veya başkasına zarar verebilecek, kesici-delici, yakıcı, fotoğraf makinesi, kamera, uyarıcı madde, ilaç vb. eşyalar getirmemelidir.

  3.Ziyaret alanında yüksek sesle konuşmayınız.

  4.Hastanemizde sigara içme alanı dışında sigara kullanmayınız.

  5.Ziyaret alanında buluna malzemelerin kullanımına dikkat edilmelidir.

  6.ziyaret alanında yerlere çöp, izmarit ve kabuklu yiyecekler atılmamalıdır ve genel temizlik kurallarına uyulması gerekmektedir.

   

  Vali İlhan Atış AMATEM Tedavi Merkezi Hasta Ziyareti

  1.Ziyaretler; AMATEM 1 ve AMATEM 2 servislerinde Çarşamba günleri saat 13.15–14.30 arası, AMATEM 3 ve AMATEM 4 servisleri Cuma günleri 13.15–14.30 arası yapılmaktadır.

  2.Ziyaret günleri ve saatleri dışında hasta ziyareti kabul edilmez.

  3.Hastaların 1. derece yakınlarının kimlik kontrolleri yapılıp ziyaret defterine kayıt edilir.

  4.Kimlikleri olmayan ve soyadı tutmayan ziyaretçiler kabul edilmez.

  6.Hasta yakınları yanlarında hastaların kendilerine veya başkasına zarar verebilecek, kesici-delici, yakıcı, fotoğraf makinesi, kamera, uyarıcı madde, ilaç vb. eşyalar getirmemelidir. Getirilen eşyalar hastane girişinde ve ziyaret alanları girişlerinde kontrol edilir.

  7.Ziyaretçiler güvenlik aramasından sonra kimlikleri emanete alınarak güvenlik görevlisi eşliğinde hasta ziyaretine kabul edilir.

  8. 16 yaşından küçük ziyaretçi kabul edilmez.

  9.Hastalara dışarıdan sadece kapalı jelatini açılmamış yiyecek-içecek kabul edilir.

   

  Tutuklu Hükümlü Servisi

  1.Hastanın ailesi ziyaret öncesi Cezaevi Savcılığından görüşme için izin belgesi alır.

  2.Savcılıktan getirilen izin belgesi Adli Servis Doktorları tarafından imzalanır.

  3.Hastanın ailesi bayan olursa, Bayan İnfaz Koruma Memuru tarafından aramaları yapılır. Hasta erkek olursa erkek İnfaz Koruma Memuru, tarafından araması yapılır.

  4.Ziyaret; telefonla, karşılıklı bir şekilde Savcılığın belirlediği süre kadar, gerekli güvenlik tedbirleri alınarak kapalı görüş olarak yaptırılır.

  5.Ziyaret süresi hafta içi mesai saati içerisinde 08.00–17.00 arası yapılır ve her hükümlü-tutuklu için bir görüş hakkı tanınır.

  6.Ziyarete gelen hükümlü-tutuklu yakınları, nüfus bilgileri ile UYAP üzerinden sorgulaması yaptırılarak, yakalama veya tutuklama kararı, olup olmadığı, tespit edildikten sonra görüşe alınır.

  7.Hafta sonu ziyaret yapılmamaktadır.

   

  Muhafaza Servisi Ziyareti

  1.Ziyaretler hafta içi 13:15/15:00 arası yapılmaktadır.

  2.Ziyaretlere 18 yaş altındaki kişiler alınmamaktadır.

  3.Soy ismi tutmayan hasta ziyaretçileri alınmamaktadır.

  4.Ziyaretçilerin üst araması ve getirdikleri eşyaları aranarak ziyarete alınır.

  5.Ziyaret saati bittikten sonra hastalar üst aranması yapılarak servise alınır.

(Visited 797 times, 1 visits today)